Wysoka przegrana w Prudniku - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: sobota, 27.04.2024 | Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta

« powrótWysoka przegrana w Prudniku

Wysoka przegrana w Prudniku

26.10.2023 13:49 Nie sprawiliśmy niespodzianki w Prudniku, ulegaliśmy Pogoni 64 : 105.

Gospodarze do meczu przystępowali w roli faworyta. Rozluźnieni po niedzielnym zwycięstwie w Pleszewie we własnej hali pokazali koszykówkę opartą na ich przewagach. Kolejny dobry mecz w wykonaniu powracających do gry T. Prostaka i T. Nowakowskiego, przy świetnej dyspozycji G.Mordzaka i S. Sannego od początku miał wpływ na boiskowe wydarzenia, Nasz zespół starał się niwelować dużą przewagę fizyczności, ruchliwością i walecznością jednak z każdą minutą uwidaczniała się przewaga gospodarzy. W końcówce III kwarty nasz trener widząc znikomą szansę na odmienienie losów spotkania i perspektywę kolejnego trudnego wyjazdu, postanowił dać odpocząć podstawowej piątce i oddelegował do gry naszych młodszych graczy. W czwartej kwarcie trener Pogoni odpowiedział tym samym. Nie wpłynęło to jednak na zmianę obrazu gry. Pogoń tego dnia okazała się znacznie lepsza.

Pogoń Prudnik -  Zetkama Doral Nysa Kłodzko 105 : 64 ( 28 : 17, 29 : 15, 25 : 20, 23 : 12 )

Punktowali : Bernecki 13 (3×3, 7 zb.), Wojciechowski 10 (5 as.),Kurowski 10 (2×3), Weiss 9 (2×3, 5 zb., 6 as.), Szafarski 7 (1×3), Szymański 5 (1×3), Zenner 5, Barycza 5 (1×3), Barnaś, Ptaszyński, Tkaczyk, Siołek.

W zbliżajacą się sobotę nasz zespół będzie rywalizował w Kościanie z tamtejszą Obrą.